Shen Vasil
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shen Vasil


 
ForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 VARGJE DHE KENGE

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Eljon
Admin
Admin
Eljon

Posts : 19
Join date : 07/12/2009

VARGJE DHE KENGE Empty
MesazhTitulli: VARGJE DHE KENGE   VARGJE DHE KENGE Icon_minitimeWed Mar 17, 2010 1:34 pm

"Shen Vasil o lume e det,
C'u shkretove mor i shkrete,
Seneja nentedhjete e tete
Aliu gjithe inate,
C'te dergoi nje mandate:
Falu Shen Vasil i shkrete,
se do te t'i prish djelte,
qe jane gjashtembedhjete."
C'u mblodhe gjithe te rrapi,
Foli kapedan Sokrati,
Ne na zuri taksirati,
Le te vije po ia mbajti,
Aliu nisi ordhine,
Me asqere dymbedhjete mije,
E rrethosne Shenvasine,
Edhe Nivice Bubarine,
Gjithe Bregdetin e nxine,
Duall burrat e i prine,
Sec vuri kudo bartine,
Sec mbollen kudo mavrine."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://shenvasil.net
 
VARGJE DHE KENGE
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shen Vasil :: Hyrje :: Biseda-Mendime-Opinione-
Kërce tek: